Hlavní navigace

Apple uvolnil první betaverzi iOS 4.3

Sdílet

Jan Bednařík 15. 1. 2011

Americká společnost Apple si pospíšila s vydáním nové verze operačního systému iOS 4.3, kterou již ve středu uvolnila k testování vývojářům. Podle ohlasů testerů nový systém přináší několik zajímavých novinek, mezi nimiž figuruje možnost využití zařízení jako bezdrátový router, rozšíření funkce AirPlay, podpora nových ovládacích multitouch gest nebo přidání efektů do služby FaceTime.

Možnost využití mobilního zařízení jako přístupový bod k internetu byla spekulována již dříve a nyní se dohady potvrdily. iOS 4.3 opravdu umožní sdílet internetové připojení skrze Wi-Fi s ostatními zařízeními, což se jistě bude hodit například při cestování, kdy se díky iPhonu budete moci se svým notebookem připojit k internetu. Další změnou oproti předchozím verzím iOS je podpora využití služby AirPlay aplikacemi vývojářů třetích stran. Díky této funkci je možné prostřednictvím bezdrátové technologie přenášet obraz i zvuk do kompatibilních zařízení a nyní tato služba již nebude výsadou pouze Applem vybraných aplikací. Služba FaceTime sloužící pro videochat taktéž doznala změn. Přibude možnost okořenit přenášené video o některé zábavné efekty (jako zvětšení, kaleidoskop, termokamera a další).

Nakonec však nutno zmínit pro mnohé uživatele jistě smutnou informaci. Nejnovější verzi iOS 4.3 již nebudou podporovat starší zařízení, je určen pouze pro iPhone 3GS a novější, iPod Touch třetí generace a novější a iPad.

Našli jste v článku chybu?