Hlavní navigace

Apple ukládal léta smazané historie z prohlížeče Safari

10. 2. 2017

Sdílet

K těmto záznamům patří názvy webů, URL adresa a čas návštěvy dané stránky. Navíc je to historie dlouhá více než rok – a je dokonce možné, že nebyla mazána „od počátku věků.“

Podle výkonného ředitele ElcomSoftu Vladimíra Katalova měla americká firma samostatnou „schránku“ na iCloudu, zvanou „hrobka“, v níž byly ukládány návštěvy smazaných webů. Dá se předpokládat, že smazané záznamy prohlížení se ukládají za účelem synchronizace historií prohlížeče napříč různými zařízeními i tehdy, kdy je požadavek na synchronizaci zadán ve chvíli, kdy je dané zařízení vypnuté. Koneckonců jde o hlavní prvek iCloudu. Problém je nicméně v tom, že tyto údaje jsou pravděpodobně ukládány donekonečna, a navíc v nehashované podobě.

Časopisu Forbes se toto tvrzení podařilo ověřit u jiného forenzního experta na iOS, přičemž poznamenává, že v ovládacím panelu ElcomSoftu se nacházelo dokonce i úplné vyhledávání v Googlu. Tento nezávislý expert byl zároveň schopen obnovit smazané poznámky (Notes), ale jen pro období posledních 30 dní.

Od doby vydání zprávy Apple přistoupil k rychlému vymazání veškeré historie prohlížení starší dvou týdnů. Společnost se nicméně oficiálně k ničemu nepřiznala ani nepodala žádné vysvětlení.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).