Hlavní navigace

Apple slibuje nápravu rychlého vybíjení baterie iPhonu 4S

Sdílet

David Daw 3. 11. 2011

Společnost Apple musela dát za pravdu rozzlobeným uživatelům stěžujícím si na nepřijatelnou výdrž baterie čerstvě vypuštěného iPhone 4S. Výrobce potvrdil, že se v operačním systému iOS 5 vyskytuje chyba, jež vybíjení způsobuje. Mluvčí společnosti Apple Natalia Harrison sdělila, že problém iOS 5 ovlivňuje i ostatní zařízení, nejen iPhone 4S: „Několik zákazníků oznámilo problém s nižší než očekávanou výdrží baterie zařízení běžících na iOS 5. Objevili jsme několik chyb, které mají neblahý dopad na výdrž baterie, a během několika týdnů vydáme opravný softwarový update.“

Stížnosti na výdrž baterie smartphonů iPhone 4S se v posledních několika dnech začaly hromadit na oficiální stránce technické podpory společnosti Apple, kde se objevila diskusní vlákna s až 200 stránkami komentářů. Postižení uživatelé tvrdí, že jejich zařízení vydrží při minimálním využití pouze několik hodin.

Samotný Apple zatím nezveřejnil podrobnější informace o původu chyby, avšak mnozí uživatelé již vyrukovali s vlastními teoriemi. Nejpopulárnější názor poukazuje na automatickou detekci časové zóny, která zbytečně a nadměrně zatěžuje hardware.

Našli jste v článku chybu?