Hlavní navigace

Apple se činí, představí nové Macy, Macbooky i operační systém Mac OS X Lion

Sdílet

Jan Bednařík 14. 7. 2011

Americká společnost Apple se tento týden chystá vypustit hned několik novinek. První z nich představuje ostrou verzi operačního systému Mac OS X Lion, jenž ve verzi 10.7 nese označení Lion. Na oficiálních stránkách si můžete kromě marketingových sloganů prohlašujících, že nejpokročilejší desktopový operační systém světa jde ještě dále, všimnout také zmínky informující o dostupnosti Mac OS X Lion ještě v červenci. Applu již tedy mnoho dní nezbývá, avšak podle zahraničních serverů věnovaných jablíčkové platformě by měl být operační systém uvolněn ještě dnes. Mac OS X Lion, jenž podle vývojářů přinese přes 250 novinek, bude dostupný pouze prostřednictvím online obchodu s aplikacemi Mac App Store za cenu 29,99 amerických dolarů.

macosxlion

Co se týká hardwarových novinek, Apple by měl údajně již brzy představit novou generaci svých ultra přenosných notebooků MacBook Air. Podle zpravodajského webu AppleInsider, by se notebooky měly na trhu objevit ještě tento měsíc a do vínku opět dostanou podsvícenou klávesnici, jako jejich předchůdci z období 2008-2009. Plánovány jsou opět 11,6placové 13,6palcové verze, jež by měly být vybaveny vysokorychlostními optickými porty Thunderbolt, upgradem architektury Sandy Bridge od výrobce Intel a pravděpodobně rovněž vysokorychlostní 400MBps flash pamětí.

Poslední novinku představuje opět o něco výkonnější verze desktopu Mac Pro. Nový stroj se bude moci pochlubit až 16 procesorovými jádry. Podle webu AppleInsider by se o výkon mohly postarat chystané procesory Inel Xeon E5.

Našli jste v článku chybu?