Hlavní navigace

Apple připravuje letní update na OS X 10.8 Mountain Lion

Sdílet

Martin Rippl 17. 2. 2012

Jak infromoval sesterský magazín CIO Business World, nové verze desktopového operačního systému bychom se tak měli dočkat přesně rok po vydání Mac OS X 10.7 Lion. Cyklus uvolňování nových verzí se tak nápadně přibližuje mobilnímu operačnímu systému iOS, jež kalifornský výrobce updatuje jednou ročně.

A právě iOS se stejně jako v případě loňského Lionu stal notnou dávkou inspirace pro Mountain Lion, jež nabídne obdobu celé řady funkcí známé právě z této mobilní platformy. Uvolněna dnes byla také veřejná beta verze službyMessages (Zprávy), která nahrazuje iChat a umožňuje bezplatné zasílání neomezeného množství textových i multimediálních zpráv přímo z Macu na jiný Mac nebo zařízení s iOS.

Kromě Messages si Mountain Lion osvojí další iOS služby jako Reminders (Připomínky), Notes (Poznámky),Notification Center (Oznamovací centrum), integraci s Twitterem a herní sociální síť Game Center. Integrována bude také funkce AirPlay Mirroring, jež zabezpečí bezdrátový přenos videa se zvukem do televizoru prostřednictvím set-top boxu Apple TV.

Jelikož se jedná o první update přicházející po spuštění úložiště iCloud, nesmí chybět také úzké propojení s touto službou pro synchronizaci dat. Mountain Lion nabídne rovněž možnost volby druhu aplikací, které mohou uživatelé na své Macy instalovat.

V neposlední řadě by měl OS X 10.8 přinést celou várku novinek zacílenou na čínské uživatele, jejichž země pro Apple v současnosti představuje jednu z největších příležitostí růstu.

Našli jste v článku chybu?