Hlavní navigace

Apple pracuje na levnější 8GB verzi iPhonu 4

Sdílet

Martin Rippl 23. 8. 2011

Dle informací od dvou zainteresovaných zdrojů agentury Reuters vyrábí 8GB flashová úložiště pro low-endové iPhony čtvrté generace nejmenovaná korejská společnost. Zvěsti o low-endovém iPhonu, který se začne prodávat po boku očekávané páté generace, přitom nejsou žádnou horkou novinkou.

Podobný tah společnost podnikla již minulý rok, kdy nově uváděný iPhone 4 na trh doprovodil zlevněný 8GB model iPhonu 3GS. Prozatím však zůstává tajemstvím, za kolik se teprve rok stará technika v hávu 8GB iPhonu 4 bude prodávat. V případě low-endového modelu 3GS byla cena zlevněna o polovinu, tedy na 49 z původních 99 dolarů.

Dle zprávy agentury Reuters by se měl 8GB iPhone 4 octnout na trhu během několika týdnů, což se shoduje s předchozími zprávami o uvedení iPhonu 5 koncem září. Ten však stále zůstává zahalen mhlavým závojem.

Zatímco některé zdroje naznačují, že se bude jednat pouze o inkrementální update (v tomto případě se hodí spíše označení iPhone 4S) s výkonnějším procesorem a fotoaparátem při zachování stejné velikosti displeje i těla přístroje, jiné zprávy nás připravují na příchod po designové stránce radikálně pozměněného smartphonu s rozlehlejším displejem.

Koncepty iPhone 5 a iPad 3 obrazem

Pomoci utvořit si názornější představu nejen o vzhledu páté generace iPhonu, ale také tabletu iPad 3, jehož displej by měl dle informací sesterského magazínu CIO Business World nabídnout extrémní rozlišení, můžete prostřednictvím spřízněného magazínu ChannelWorld, který pro své čtenáře shromáždil a okomentoval nejzajímavější obrazové koncepty těchto dvou očekávaných zařízení.

 

Úvodní foto: CiccareseDesign

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).