Hlavní navigace

Apple podává další žalobu na Samsung, opět kvůli designu

19. 1. 2012

Sdílet

Americká společnost Apple vznesla u soudu v německém Düsseldorfu nové žaloby na korejského výrobce Samsung. Předmětem sporu je opět ukradený design, který dle slov Applu Samsung zneužil pro výrobu deseti vlastních smartphonů (mezi něž je zahrnut například i hojně prodávaný model Galaxy S II). Jak uvedl mluvčí německého soudu Peter Schütz, společnost Apple má za to, že se smartphony z produkce Samsungu až příliš podobají některým verzím zařízení iPhone. Další žaloba se potom vztahuje k pětici tabletů, jež mají kopírovat design iPadu.

V Düsseldorfu se již v září minulého roku odehrál velmi podobný soudní spor mezi oběma společnostmi, který vyústil až k zákazu prodeje tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1 na území Německa. Po této události Samsung mírně upravil vzhled inkriminovaného zařízení a začal jej prodávat pod označením Samsung Galaxy Tab 10.1N. Obratem jej Apple opět žaloval, avšak v tomto případě již soud rozhodl ve prospěch Samsungu.

Co se týká nových žalob, dle Petera Schütze se údajným kopírováním vzhledu smartphonů bude německý soud zabývat v srpnu, tablety pak přijdou na řadu v září.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).