Hlavní navigace

Apple podal protižalobu na Qualcomm, kvůli patentům

Sdílet

Pavel Kreuziger 29. 11. 2017

V dokumentech souvisejících se žalobou Apple tvrdí, že mobilní procesory Qualcommu porušují patenty, které vlastní on. Agentura Reuters, která o protižalobě informovala jako první, zdůrazňuje tvrzení Applu, že vlastní „minimálně osm patentů týkajících se životnosti baterie“, které Qualcomm porušil.

K těmto patentům patří konkrétně věci jako vylepšené funkce spánku a obnovení ze spánku, vypnutí částí procesoru, které právě nejsou potřeba, a zajištění toho, aby každý aspekt procesoru telefonu odebíral jen minimální množství potřebné energie, což vše vede k vyšší výdrži baterie na jedno nabití. V souvislosti s tím byly jmenovitě zmíněny čipsety Qualcommu Snapdragon 800 a 820.

Apple podle svého tvrzení začal o dané patenty usilovat celé roky předtím, než Qualcomm začal usilovat o patenty, kterých se dožaduje ve své žalobě proti Applu.

Výše škod, za které chce Apple v rámci protižaloby náhradu, známa není.

Společnosti Apple a Qualcomm strávily podstatnou část roku 2017 vzájemnými soudními spory po celém světě. Qualcomm počátkem roku zažaloval Apple za údajné porušení patentu a požádal Komisi pro mezinárodní obchod (ITC) o zákaz importu vybraných iPhonů (těch, které využívají bezdrátové čipy od Intelu) do Spojených států. Ještě předtím Apple žaloval Qualcomm a žádal téměř miliardu dolarů na licenčních poplatcích.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?