Hlavní navigace

Apple plánuje v příštím roce uvést na trh vlastní televizory

Sdílet

Jan Bednařík 29. 12. 2011

Dle informací, které zveřejnil čínský zpravodajský deník Digitimes, by se do konce příštího roku měly na trhu objevit dva televizory z produkce americké společnosti Apple. V roce 2007 představil Apple zařízení Apple TV, jež uživatelům nabídlo konzumaci digitální zábavy prostřednictvím internetových služeb (po připojení k jejich vlastním televizorům), tentokrát se však chystá na trh vstoupit s televizory z vastní produkce.

Podle serveru Digitimes se o produkci čipů pro chystané iTV stará společnost Samsung, přičemž s výrobou započala již v září letošního roku. Displeje má pak na starosti společnost Sharp. Konečné sestavení televizorů by nakonec měla obstarat společnost Foxconn Electronics, která pro Apple (a mnohé další významné společnosti) již v minulosti sestavovala úspěšné produkty. Dle obeznámeného zdroje z řetězce dodavatelů se budou televizory prodávat s displeji o 32palcové a 37palcové úhlopříčce.

Některé zdroje rovněž tvrdí, že společnost Apple v příštím roce představí novou verzi Apple TV, neboť cena současného modelu klesla již o 9 %. Televizory iTV by se pak měly na trhu objevit do konce příštího roku.

Našli jste v článku chybu?