Hlavní navigace

Apple opět upoutává pozornost „ztraceným“ prototypem iPhonu

Sdílet

Adam Kencki 3. 9. 2011

Po loňské ztrátě iPhonu 4, který za nemalé peníze odkoupil server Gizmodo (a dosáhl tak rekordní návštěvnosti za jediný den), bychom k této zprávě měli být skeptičtí. Portál CNET nicméně tvrdí, že se Apple ihned po oznámení ztráty obrátil na policii, a že GPS stopy strážce pořádku zavedly do jednoho z domů v Bernal Heights nedaleko San Franciska. Informoval o tom sesterský magazín Smart World. Muž, který v domě bydlí, však o celém incidentu údajně nic nevěděl a dokonce nechal policisty prohledat dům. Nereagoval ani na nabídku společnosti Apple, která od něj chtěla ztracený přístroj odkoupit.

Zvláštní je, že podle policie Apple ztrátu prototypu nehlásil, takže do doby, než se objeví nějaké fotografie nebo bližší informace týkající se nejnovějšího přírůstku do rodiny iPhone, bude jediným zdrojem těchto informací CNET.

Prozatím víme o chystané novince pouze velmi málo. Představena by měla být někdy v průběhu srpna nebo října letošního roku. Téměř jistě se také dočkáme většího displeje, 8Mpx fotoaparátu a dvoujádrového procesoru A5, stejného jaký bychom dnes našli v tabletu iPad 2. Uveden by měl být navíc dle informací agentury Reuters spolu s levnější 8GB verzí iPhonu 4.

Pomoci utvořit si názornější představu nejen o vzhledu páté generace iPhonu, ale také tabletu iPad 3, jehož displej by měl dle informací sesterského magazínu CIO Business World nabídnout extrémní rozlišení, můžete prostřednictvím spřízněného magazínu ChannelWorld, který pro své čtenáře shromáždil a okomentoval nejzajímavější obrazové koncepty těchto dvou očekávaných zařízení.

 

Úvodní foto: CiccareseDesign

Našli jste v článku chybu?