Hlavní navigace

Apple je žalován kvůli službě iCloud

Sdílet

Paul Suarez 14. 6. 2011

Arizonská počítačová společnost iCloud Communications podala žalobu na amerického giganta Apple z důvodu údajného porušení ochranné známky vztahující se na název iCloud. Podle soudních dokumentů, které zveřejnil portál The Next Web, společnost iCloud Communications používala název iCloud již dlouho před představením nové bezdrátové synchronizační služby společnosti Apple.

Žalobce se cítí být postižen tím, že si zákazníci od nynějška budou inkriminovaný název spojovat se společností Apple namísto iCloud Communications, což může žalobci způsobit vážnou finanční újmu.

Společnost iCloud Communications vyžaduje po společnosti Apple, aby název iCloud přestala používat a vzdala se veškerých značek, tiskových materiálů, brožur, faktur, dopisů a jiných tištěných či zvukových materiálů a reklam, jež název využívají. Dále společnost vyžaduje odškodné za způsobenou škodu v oblasti marketingu a ušlý zisk.

Žalobce dále poukazuje na fakt, že se nejedná o první případ, kdy byl Apple žalován za porušení cizích ochranných známek. V žalobě zazněly konkrétně tato slova: "Přestože společnost Apple agresivně chrání své ochranné známky, v historii již několikrát vědomě a záměrně porušila práva cizích ochranných známek, počínaje rokem 1970, kdy byl Apple žalován za porušení ochranné známky Apple Records korporace Apple Corps."

Pakliže se má historie opakovat, Apple a iCloud Communications se pravděpodobně vyrovnají mimosoudně. Apple nakonec stále používá všechny názvy, jež byly předměty dřívějších žalob.

 

Úvodní foto: © AA+W - Fotolia.com

Našli jste v článku chybu?