Hlavní navigace

Apple iOS 4.3 - čerstvá míza pro iPhone, iPod touch a iPad

Sdílet

Martin Rippl 6. 3. 2011

První zmíněnou novinkou je vyšší výkon prohlížeče Safari, za který vděčíme javascriptovému jádru Nitro, jež urychluje spouštění JavaScriptu pomocí kompilace za běhu. Nitro bylo původně vyvinuto pro klasické počítače, od verze iOS 4.3 však bylo integrováno rovněž do technologie WebKit, která tvoří základ Safari.

Novinka iTunes Home Sharing umožní uživatelům přehrávat veškerý multimediální obsah jako hudbu, filmy a televizní pořady z knihovny iTunes v počítači Mac nebo PC skrze lokální Wi-Fi síť na přístrojích iPad, iPhone a iPod touch.

Dále iOS 4.3 obsahuje vylepšenou bezdrátovou technologii AirPlay, která zprostředkovává přehrávání hudby, fotografií a videa na Apple TV. S iOS 4.3 budete moci v televizoru přehrávat další obsah včetně videí z aplikací třetích stran a webových stránek, videoklipů z aplikace Photos či náhledů z iTunes.

Slovo si zaslouží také nová funkce Personal Hotspot, jež vám umožní mít Wi-Fi síť stále při sobě, neboť lze díky ní sdílet celulární datové připojení přístroje iPhone 4 až s pěti zařízeními, a to v kombinaci až tří zařízení připojených přes Wi-Fi, tří přes Bluetooth a jednoho přes USB port. Ve chvíli, kdy je funkce Personal Hotspot aktivní, se na stavovém řádku zobrazuje, kolik zařízení je aktuálně připojeno. Každé připojení je chráněno heslem a při nečinnosti se funkce vypíná, aby zbytečně nevybíjela baterii.

Jedna drobná změna se pak týká pouze uživatelů iPadu, jež budou moci s novou verzí operačního systému používat postranní přepínač tabletu k uzamčení rotace obrazovky nebo ztlumení zvuku.

Provést bezplatnou aktualizaci na novou verzi iOS 4.3 budou moci od pátku 11. března všichni uživatelé přístrojů iPad, iPad 2, iPhone 3GS, iPhone 4 (GSM model) a přehrávačů iPod touch třetí a čtvrté generace.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).