Hlavní navigace

Apple dnes začne prodávat Mac OS X 10.6 Snow Leopard

28. 8. 2009

Sdílet

Snow Leopard jde do prodeje

Dnes bude na americký trh slavnostně uveden nový operační systém firmy Apple Mac OS X 10.6 Snow Leopard. „Sněžný leopard" by se u nás měl prodávat za 640 Kč pro úplně nové zákazníky společnosti Apple. Pokud však již uživatel na svém počítači má Mac OS X 10.5, tedy předcházejí verzi operačního systému, může upgradovat na nový Snow Leopard pouze cca 200 Kč. Tato nabídka platí pro všechny počítače s operačními systémy Mac zakoupené do 26. prosince tohoto roku.

Sněžný leopard měl být původně uveden na pulty obchodů až v půlce září, ale Steve Jobs a jeho tým se rozhodl o urychlení celého procesu, aby získal před Windows 7 větší časový náskok. Největší konkurent Microsoft totiž svůj systém začne prodávat až na konci října. Do té doby by mohl Apple získat se svým Mac OS X 10.6 část trhu, který nyní patří Microsoftu.

Přestože se může zdát, že operační systémy Mac jsou jen pro hrstku lidí vybavených i hardwarem značky Apple a nový Snow Leopard tedy nemůže ohrozit pozici očekávaného Windows 7, statistiky předobjednávek říkají něco jiného. Například první příčku na e-shopu Amazon v kategorii software obsadil právě nový operační systém z dílny Applu, když za sebe odsunul Windows 7.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).