Hlavní navigace

Apacer se pochlubil novým kompaktním mSATA Mini SSD modulem

20. 5. 2013

Sdílet

Tento modul je „veliký“ pouhých 26,8 x 29,85 mm, díky čemuž je více než dvakrát menší než stávající mSATA SSD zařízení, které staví na standardu JEDEC MO-300. Zařízení se navíc chlubí sníženou spotřebou energie, uživatelé v náročných podmínkách zase ocení integraci technologií proti otřesu a vibracím. Pokud jde o ony uživatele, předpokládá se cílová skupina v náročných odvětvích, jako jsou armáda, medicína nebo navigační systémy letadel. Přístroj se ale hodí třeba i do tabletů, a to především díky své kompaktní stavbě.

Modul Apacer mSATA Mini M4 disponuje mSATA konektorem s 52 piny, jenž nabízí podporu rozhraní pro přenos dat SATA 3.0 Gb/s, součástí je pak flashová paměť s velkou spolehlivostí typu single-level cell (SLC). Při kapacitách od 2 do 32 GB získají uživatelé sekvenční rychlost čtení 85 MB/s a rychlost zápisu 80 MB/s. MLC verze modulu bude levnější a dostupná v kapacitách do 64 GB.

V současné době se novinka teprve začíná vyrábět, ovšem firemní zákazníci mohou své dodavatele požádat o testovací kusy.

Zdroj: TZ Apacer

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).