Hlavní navigace

Antivir od Microsoftu jen pro majitele originálních Windows

22. 6. 2009

Sdílet

Antivir od Microsoftu jen pro majitele originálních Windows

 

Microsoft se dříve nechal slyšet, že jeho chystaný bezplatný antivir Security Essentials (známý i pod pracovním názvem Morro) má za úkol zajistit bezpečnost dosud nezajištěných počítačů, které představovaly bezpečnostní riziko i pro ostatní, a to tím, že šířily škodlivý software po síti. Tyto počítače jsou ale často vybaveny nelegálně získanou verzí Windows, a proto nemohou těžit z pravidelných updatů a oprav. 

Security Essentials však tento stav zjevně nezlepší. Microsoft už totiž prohlásil, že program bude fungovat pouze na originálních, tedy legálně zakoupených verzích Windows XP, Vista a Windows 7. V průběhu instalace totiž dojde k podrobné verifikaci, tak jak to Microsoft provádí i u ostatních programů. 

První betaverze Security Essentials se objeví 23. června - bude ale určena jen Spojeným státům americkým, Brazílii a Izraeli. Masivní betastest se očekává na přelomu léta a podzimu. Hotová verze by se potom - bez udání přesného termínu - měla objevit do konce tohoto roku.

Program je zamýšlen především jako prevence proti virovým nákazám. Dokáže sice viry i odstranit (poté, co věc "zkonzultuje" s databází na centrálním serveru, což vede mnohé odborníky k řazení SE ke cloud computingu), ale především minimalizuje riziko, aby se na počítač vůbec dostaly.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).