Hlavní navigace

Anketa IT distributor a IT VAD roku 2009 zná vítěze

19. 2. 2010

Sdílet

Anketa IT distributor a IT VAD roku 2009 zná vítěze


Redakce projektu ChannelWorld a vydavatelství IDG Czech a. s. dnes vyhlásily výsledky 3. ročníku ankety a průzkumu trhu IT distributor a IT VAD roku 2009. Na speciálních stránkách www.distributorroku.cz prodejci a dodavatelé ICT produktů a služeb odpovídali na 5 otázek v kategorii IT distributor roku 2009 a na 4 otázky v kategorii IT VAD roku 2009, prostřednictvím kterých hodnotili kavalitu služeb a oblíbenost svých distributorů. Pro IT VAD (distributoři s přidanou hodnotou) mohli hlasovat pouze value added reselleři (VAR). Anketa probíhala od 10. 10. 2009 do 31. 1. 2010.

ChannelWorldV kategorii IT distributor roku 2009 v České republice zvítězila společnost AT Computers a.s. (39 % hlasů) a zopakovala tak svůj úspěch z roku 2007, titul IT VAD roku 2009 ponese INTELEK spol. s r.o. (34 %). Na Slovensku získala ocenění IT distribútor roka 2009 společnost eD´ system Slovakia, s.r.o. (43 %). Prodejci a dodavatelé s přidanou hodnotou pak zvolili jako IT VAD roka 2009 společnost Avnet Technology Solutions s.r.o. (50 %).

V anketě hlasovalo 508 zástupců z celkem 475 firem, 79 z nich bylo ze Slovenska. Celkem 170 hlasujících tvořili prodejci s přidanou hodnotou, kteří hlasovali v kategorii IT VAD roku 2009, respektive IT VAD roka 2009.

„Téměř 70 % hlasujících tvořili majitelé, jednatelé nebo ředitelé firem. Podařilo se nám tak oslovit cílovou skupinu čtenářů a vrátit tuto populární anketu na trh v její původní podobě, “ komentovala výsledky Jana Pelikánová, ředitelka vydavatelství IDG Czech.

„Na webu ChannelWorld lokalizujeme maximum informací také pro slovenský trh, potešil nás proto zájem zdejších IT společností o hlasování,“ doplnil Tomáš Punar, šéfredaktor ChannelWorldu. Na Slovensku probíhala letos anketa vůbec poprvé pod názvem IT distribútor a IT VAD roka 2009.

Slavnostní předání ocenění a losování věcných cen pro hlasující proběhlo v pražské restauraci Carpe Diem za účasti zástupců oceněných distributorů a partnerů ankety, kterými se staly společnosti Adobe, Citrix, D-Link, Dell a Symantec.

První dva ročníky ankety probíhaly pod hlavičkou časopisu Computer Business. ChannelWorld ji letos pořádal poprvé. Podrobné výsledky letošního ročníku najdete na webu ChannelWorldu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).