Hlavní navigace

Android 2.3.4 přináší videohovory skrze GTalk

30. 4. 2011

Sdílet

Aktualizovaná verze Androidu 2.3.4 je prozatím dostupná výhradně pro nejnovější mobilní telefon od Googlu - smartphone Nexus S, jehož recenzi naleznete pod tímto odkazem. Během následujících týdnů by měla být zpřístupněna také pro další zařízení s odpovídající verzí tohoto operačního systému. V současné době se však mnoho zařízení postavených na Androidu 2.3 mezi lidmi nenachází.

Videohovory skrze GTalk lze realizovat navzájem mezi vlastníky podporovaných mobilních zařízení s Androidem, kam řadíme smartphony s Androidem 2.3.4 "Gingerbread" a tablety s verzí Android 3.0 „Honeycomb“, a také uživateli desktopové verze Google Talk. Právě verze Honeycomb určená pro tablety tuto možnost přinesla jako první. Během videohovoru budete moci provozovat rovněž klasický chat.

Zajímavostí je, že jakmile uživatel při videohovoru překlikne na jiné okno, video se zastaví (čímž se sníží zatížení připojení k internetu) a hlasová komunikace bude i nadále pokračovat. Po navrácení do okna s Google Talk se opět spustí i přenos videa.

 

Úvodní foto: © iQoncept - Fotolia.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).