Hlavní navigace

Analytici: globální produkce smartphonů bude nejnižší za šest let

Sdílet

Pavel Kreuziger 14. 1. 2019

Analytici investiční banky Credit Suisse se teď nechali slyšet, že produkce smartphonů v průběhu prvních tří měsíců tohoto roku spadne na svou nejnižší úroveň od roku 2013.

Píše o tom portál Business Insider s tím, že podle zprávy Credit Suisse pro klienty zažívá globální produkce smartphonů volný pád a „dno zatím není v dohledu.“ Pro poslední tři měsíce roku 2018 banka upravila svoje předpovědi výroby na 357 milionů jednotek – což představuje mezičtvrtletní propad o tři procenta. Předpověď pro první čtvrtletí 2019 zní 289 milionů kusů, což představuje pád o dalších 19 procent.

Pokud se předpověď Credit Suisse potvrdí, pak bychom měli v tomhle čtvrtletí zaznamenat nejnižší úroveň výroby smartphonů od roku 2013. Kromě toho to bude znamenat, že výroba v prvním čtvrtletí bude padat už pět let za sebou. „Je příliš brzy na to, abychom řekli, jestli je už tato zpráva započítána do cen akcií, nebo bude mít ještě další dopady,“ napsala banka.

Někteří výrobci smartphonů již stihli vydat varování týkající se propadů zisků a prodejů. S nastupujícím rokem 2019 Tim Cook oznámil, že „tržby Applu budou nižší než naše původní prognózy pro dané čtvrtletí.“

Minulý týden pak lídr trhu Samsung potvrdil, že poslední kvartál roku 2018 pro něj znamenal nenaplnění očekávání analytiků a jihokorejský gigant se tak dočkal prvního čtvrtletního propadu zisku za dva roky.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?