Hlavní navigace

AMD v úterý odhalí „další horizonty“

4. 11. 2018

Sdílet

Společnost akci zařadila do seznamu na webu pro vztahy s investory. Přesto zde bohužel chybí detaily ohledně uváděné technologie či alespoň lokace či času.

Podstatné však je, že když AMD uvádělo původní Ryzen, nazvala akci, na níž se to událo, „New Horizon“ („nové horizonty“). Dávalo by tedy smysl, že „další horizonty“ jsou o dalším Ryzenu. A jak uvádí portál Anandtech, je taktéž velice informativní fakt, že se informace nachází právě na webu pro vztahy s investory. Ve Spojených státech je společnostem nařízeno zákonem, aby minimálně pár dní dopředu oznámily, že se chystají uvést něco významného, případně pronést významné prohlášení, což je v podstatě totéž.

Je však možné, že se celé oznámení nebude týkat Ryzenu, ale je namísto toho namířeno na trh se servery. Šéfka AMD Lisa Suová na posledním vyhlašování hospodářských výsledků prozradila, že firma brzy představí něco, co se týká segmentu datových center.

„Na úterý 6. listopadu je naplánována akce příští horizonty společnosti AMD, kde probereme inovace produktů a technologií AMD, specificky navržené pro datacentra na špičkové technologii 7nm procesu.“

Není pochyb o tom, že Suová zde odkazuje na 7nm serverové procesory EPYC, které by měly být odhaleny ještě před koncem roku. Ale na to, zda bude představen také spotřebitelský hardware, si ještě budeme muset počkat. Akce může být využita i k představení chystané grafické karty RX 590.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).