Hlavní navigace

AMD potvrzuje svůj plán na třetí generaci procesorů Ryzen

Sdílet

Pavel Kreuziger 10. 1. 2019

K předběžnému uvedení třetí generace platformy Ryzen, založené na jádrové architektuře Zen 2 a postavené na 7nm výrobním pocesu, došlo v rámci živé demonstrace s herním titulem Forza Horizon 4 v rozlišení 1080p s maximálními nastaveními grafiky. V průběhu tohoto krátkého představení se systém nikdy nepropadl pod 100 snímků za vteřinu (fps).

V rámci jiné demonstrace postavil AMD svůj čip Ryzen s 8 jádry a 16 vlákny proti Core i9-9900K od Intelu v benchmarku Cinebench R15. Čip AMD zde zvítězil a navíc vykázal nižší spotřebu energie. Frekvence ovšem zatím nebyly finalizovány a navíc není jasné, na jakém systému čip v průběhu testu běžel.

Výkonná ředitelka společnosti Lisa Suová se také podělila o první pohled na vnitřek čipu Ryzen třetí generace, který využívá „chiplet“ design se dvěma samostatnými „zápustkami“ – menší na 7nm výpočetní jádra a větší na I/O hardware.

Portál AnandTech dále uvádí, že uvnitř čipu by se mohl nacházet i další prostor pro další CPU nebo GPU chiplet, což by AMD poskytovalo určitou možnost postupného „tuningu.“

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?