Hlavní navigace

Amazon představil tablet Fire za hubičku

Sdílet

Jared Newman 29. 9. 2011

Po měsících zvěstí americká společnost Amazon konečně představila tablet Kindle Fire se 7palcovým displejem a velice přívětivou cenou 199 amerických dolarů. Zařízení disponuje 7placovým IPS displejem s rozlišením 1024x600, dvoujádrovým procesorem a 8GB interní paměti. Ptáte-li se na výdrž baterie, výrobce slibuje až 7,5 hodin při přehrávání videa. Jistě potěší přítomnost USB portu pro přenos souborů, některé potencionální zákazníky však může odradit absence kamery a mikrofonu. Tablet si nicméně neklade za cíl stát se hardwarem našlapaným zařízením, nýbrž jednoduchým zařízením určeným pro snadný přístup k produktům společnosti Amazon. Tento přístup jen dotvrzuje koncept samotného uživatelského rozhraní s vyhledávacím panelem, prostřednictvím nějž lze prohledávat lokální, cloudové i webové soubory. Na spodní části displeje pak mohou uživatelé připínat oblíbené aplikace, knihy a média.

Tablet v základu běží na upravené verzi operačního systému Android přizpůsobené spíše pro maximální jednoduchost nežli pokročilé funkce. Umožňuje však spouštět aplikace určené pro tento OS. Amazon se specificky nevyjádřil o službách společnosti Google, tudíž s přítomností Google Map či Android Marketu nelze zřejmě spočítat.

Amazon ve spojitosti s tabletem představil vlastní webový prohlížeč Amazon Silk, který pro rychlejší zobrazování stránek využívá cloudových výpočetních služeb. Uživatelé budou mít taktéž k dispozici zabudovanou emailovou aplikaci podporující správu několika schránek současně.

amazon fire

Našli jste v článku chybu?