Hlavní navigace

Amazon plánuje spuštění digitální knihovny

Sdílet

Ian Paul 12. 9. 2011

Největší americký online obchod Amazon.com by se v budoucnu mohl rozrůst o digitální knihovnu představující doplňkovou službu pro uživatele vlastnící prémiový účet Amazon Prime. Dle amerického deníku The Wall Street Journal by tak dotyční zákazníci mohli každý měsíc bezplatně získat omezené množství knih v rámci svého stávajícího předplatného ve výši 79 amerických dolarů ročně.

Prémiový účet, jenž Amazon nabízí, představuje jednoroční speciální program zahrnující bezplatnou dvoudenní přepravu a sníženou cenu jednodenní přepravy vztahující se na veškeré zboží dostupné v online obchodu. Uživatelé rovněž získají přístup k malé knihovně filmů a televizních seriálů.

V současnosti nicméně není jisté, zda si budou moci zákazníci zakoupené tituly stáhnout, či je pouze po omezenou dobu prohlížet na elektronických zařízeních. Celý koncept je zatím v plenkách a vydavatelé knih jsou navíc údajně ohledně celého nápadu velmi skeptičtí, neboť se obávají devalvace hodnoty knih v očích zákazníků.

Celá myšlenka digitální knihovny zřejmě představuje pokus společnosti Amazon motivovat nové zákazníky k pořízení ročního předplatného prémiového účtu. Současně by se mohlo jednat o službu, jež by mohla být integrována v novém tabletu založeném na platformě Android, který dle zvěstí společnost vyvíjí.

Podle tvrzení deníku The Wall Street Journal by se měly v knihovně objevit spíše starší tituly, avšak nikde není blíže specifikováno, o jakém stáří se zde přesně bavíme. Pravděpodobně se však bude jednat o hrstku současných knih doplněných o množství titulů z devadesátých let a přelomu tisíciletí podobně, jako je tomu u nabídky filmů a televizních seriálů speciálně určených pro prémiové uživatele.

Našli jste v článku chybu?