Hlavní navigace

Amazon bude svůj telefon údajně dávat zdarma

Sdílet

Jiří Paleček 8. 9. 2013

Aktualizace: Nakonec to bude trochu jinak. Jde totiž pouze o fámu. Amazon reagoval na informace původního zdroje a oznámil, že v roce 2013 nebude prodávat svůj smartphone. A i kdyby se nějaký rozhodli prodávat později, rozhodně nebude zadarmo. Přesto pod čarou zachováváme původní zprávu.


 

S informací jako první přišel list Wall Street Journal s odkazem na dobře obeznámené zdroje z Amazonu. Zdroje uvádí, že Amazon nejprve chtěl svůj dlouho chystaný telefon prodávat skrze operátory, nakonec se však rozhodl distribuovat jej přes vlastní web. Zajímavé je, že uživatelé se nebudou muset upsat k žádnému závazku na poskytování telekomunikačních služeb, jak to bývá u dotovaných telefonů u operátorů běžné. Je tak pravděpodobné, že Amazon bude vyžadovat, aby si uživatelé předplatili některý z jeho plánů typu Amazon Prime. Ten nabízí za jednorázovou roční platbu bezplatné doručování zboží z Amazon.com a další služby.


Amazon svůj bezplatný model podle zdroje stále promýšlí. I když na první pohled by se nápad distribuce bezplatného telefonu mohl zdát zvláštní, šéf společnosti Jeff Bezos již dříve uvedl, že tablety Kindle nemají sloužit k produkování zisku z hardwaru, ale zisk mají přinést z doprovodných služeb na nich nainstalovaných.

 

Zdroj: TechSpot.com

Našli jste v článku chybu?