Hlavní navigace

Aktualizace na Windows 8.1 se dočkáme v říjnu

Sdílet

Jasper Bakker 15. 8. 2013

Windows 8.1, nová verze nebo, chcete-li, aktualizace operačního systému bude globálně vydána 18. října v 12:00 novozélandského času (2:00 v ČR) skrze online obchod Windows Store. Aktualizace je pro současné uživatele Windows 8 zdarma, Windows 8.1 však bude dostupný rovněž jako samostatný produkt nebo jako součást nových zařízení.

Jistě není bez zajímavosti, že vývojáři a předplatitelé programu MSDN (Microsoft Developer Network) tentokrát nedostanou k systému přístup dříve, než běžní uživatelé, přestože se dříve vývojáři k finální verzi dostali jen několik dnů po vydání verze RTM (Release to Manufacturing). RTM verze bude letos vypuštěna ke konci srpna, je však určena pouze výrobcům PC a notebooků. Současně s vydáním Windows 8.1 budou k dispozici rovněž Windows RT určené pro přenosná zařízení běžící na procesorech ARM.

„Zkušební“ Preview verzi pro všechny uživatele Microsoft uvolnil již na konci června. Běžný uživatel si zřejmě na první pohled všimne návratu tlačítka Start na Plochu, rozšířených možností bootování nebo personifikace. Novinek je však daleko více, některé z nich jsme si shrnuli během uvolnění Preview verze.

Microsoft doufá, že Windows 8.1 zvýší všeobecný zájem o nový systém, který si od loňska přílišnou popularitu nevydobyl. Na konci července byl instalován pouze na 6 % všech stanic s OS Windows, jež se připojily k internetu. To je ve srovnání s Windows 7 poměrně slabé skóre, předchozí systém byl za stejné období nasazen na 17.3 % všech stanic s OS Windows.

 

Zdroj: IDG News Service, Blogs.windows.com

Našli jste v článku chybu?