Hlavní navigace

Akademie věd se brání finančním škrtům peticí na internetu

10. 7. 2009

Sdílet

AV se snaží odvrátit hrozbu finančních škrtů peticí na internetu


Česká vláda 29.6. tohoto roku schválila návrh státního rozpočtu na rok 2010, který zahrnuje výrazné seškrtání rozpočtu Akademie věd. Učinila tak na základě podnětu Rady pro vědu a výzkum, která navrhla nový systém financování české vědy a výzkumu. Dle něho by měl být rozpočet AV ČR v následujících letech výrazně snižován. Proti tomu samozřejmě AV protestuje a snaží se odvrátit „likvidační" škrty v jejím financování peticí na internetu, která vznikla na základě jednání mimořádného sněmu AV ČR den po schválení státního rozpočtu pro rok 2010 vládou Jana Fischera.

 

„Jsme vážně znepokojeni hrozící likvidací Akademie věd ČR a většiny základního výzkumu v České republice. Neodborné, zmatené a nezdůvodněné nastavení systému financování výzkumu, vývoje a inovací v ČR, pokud bude uskutečněno, bude mít fatální důsledky nejen pro samotnou AV ČR, ale i pro celou českou společnost," varují zástupci AV ve své petici.

 

Plné znění petice naleznete přímo na stránkách AV ČR, kde ji také můžete podepsat. Doposud k ní svůj elektronický podpis připojilo na 5000 lidí.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).