Hlavní navigace

Aerolinky Delta kvůli výpadku počítačů rušily lety

Sdílet

Pavel Kreuziger 8. 8. 2016

Společnost zpočátku neposkytla médiím detaily výpadku, nicméně později vyšlo najevo, že zrušeno bylo okolo 300 letů, převážně z pondělního rána. Zpoždění se dotklo i jednoho letu z Prahy do New Yorku.

Problém se týkal letů Delta Air Lines celosvětově, protože podle jednoho tweetu zástupců společnosti „naše systémy spadly všude.“

K tomu všemu stačil výpadek elektřiny v americké Atlantě, ke kterému došlo v půl třetí ráno (EST), tedy v 8:30 ráno středoevropského času. Tento případ alarmujícím způsobem ukazuje závislost lidstva na počítačích.

Aerolinky potvrdily, že výpadek negativně ovlivnil jejich počítačové systémy a provoz na celém světě. Varovaly před rušením letů ve velkém měřítku v průběhu pondělí i před tím, že displeje na letištích a systémy zobrazující status letů mohou nesprávně zobrazovat, že lety probíhají načas.

Delta má 809 letadel, z nichž 191 splácí a zbytek vlastní. Po American Airlines a Southwest Airlines jde o třetí největší americké aerolinky. Pokud jde o Southwest, i ten měl nedávno problém spojený s počítačovým výpadkem – došlo k němu v červenci a bylo kvůli němu zrušeno asi 600 až 700 letů.

Zdroj: PCWorld.com

Našli jste v článku chybu?