Hlavní navigace

Aerolinky Delta kvůli výpadku počítačů rušily lety

8. 8. 2016

Sdílet

Společnost zpočátku neposkytla médiím detaily výpadku, nicméně později vyšlo najevo, že zrušeno bylo okolo 300 letů, převážně z pondělního rána. Zpoždění se dotklo i jednoho letu z Prahy do New Yorku.

Problém se týkal letů Delta Air Lines celosvětově, protože podle jednoho tweetu zástupců společnosti „naše systémy spadly všude.“

K tomu všemu stačil výpadek elektřiny v americké Atlantě, ke kterému došlo v půl třetí ráno (EST), tedy v 8:30 ráno středoevropského času. Tento případ alarmujícím způsobem ukazuje závislost lidstva na počítačích.

Aerolinky potvrdily, že výpadek negativně ovlivnil jejich počítačové systémy a provoz na celém světě. Varovaly před rušením letů ve velkém měřítku v průběhu pondělí i před tím, že displeje na letištích a systémy zobrazující status letů mohou nesprávně zobrazovat, že lety probíhají načas.

Delta má 809 letadel, z nichž 191 splácí a zbytek vlastní. Po American Airlines a Southwest Airlines jde o třetí největší americké aerolinky. Pokud jde o Southwest, i ten měl nedávno problém spojený s počítačovým výpadkem – došlo k němu v červenci a bylo kvůli němu zrušeno asi 600 až 700 letů.

Zdroj: PCWorld.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).