Hlavní navigace

Adobe uvádí nový balík Photoshop Elements 10 & Adobe Premiere Elements 10

25. 10. 2011

Sdílet

Photoshop Elements 10, oslavující deset let od svého uvedení na trh, představuje vylepšené obsahově-inteligentní nástroje, využívající stejný softwarový engine, jaký pohání software Adobe Photoshop. Noví editační průvodci, jako například pro hloubku ostrosti nebo klíčování obrázků, pomohou podle slov společnosti i začátečníkům vytvořit zajímavé snímky krok za krokem.

Nová verze tohoto editačního software přidává další způsoby, jak pracovat s fotografiemi, například možnost přidat text, který automaticky sleduje obrys předmětu nebo vlastní cestu, a ořezávací vodítka pro pomoc s kompozicí. Uživatelé mohou také aplikovat 30 nových efektů Smart Brush pouhým pohybem štětce po ploše fotografie.

Adobe Premiere Elements 10 obsahuje nové nástroje, které by měly usnadnit práci při střihu a umožnit uživatelům zaměřit se na vytváření domácích videí. Díky novým nástrojům mohou například pouhým klepnutím opravit a vylepšit barvy v celém filmu, nebo využít nová témata  InstantMovie a automaticky nechat vytvářet videa během několika vteřin (v závislosti na hardwarové konfiguraci počítače).

balík Photoshop Elements 10 & Adobe Premiere Elements 10

Rozšířené možnosti posouvání a zvětšování přidávají příběhu na dramatičnosti a automatika při tomto procesu ulehčuje hledání tváří. Sdílení dokončených projektů je snadné díky možnosti nahrávat přímo na YouTube nebo Facebook, export ve formátu AVCHD pak umožňuje uživatelům vypalovat filmy v HD rozlišení. Adobe Premiere Elements nabízí také zvýšený výkon pro uživatele 64bitových Windows 7.

Organizer, který spojuje síly Photoshop Elements 10 a Adobe Premiere Elements 10, nabízí schopnost snadno organizovat a spravovat soubory, takže uživatelé stráví méně času hledáním. Díky novému objektovému vyhledávání je hledání fotografií na základě obsahu jednoduché - stačí nakreslit rámeček kolem objektu. Pro udržení celé kolekce fotografií v uspořádaném stavu mohou uživatelé využít schopnosti pro vyhledávání duplicitních fotek s rychlým seskupením a vymazáním fotografií, které již nepotřebují.

Uživatelé Adobe Photoshop Elements 10 a Adobe Premiere Elements 10 si také mohou zakoupit integrovanou on-line službu Adobe Elements Plus, nabízející 20 GB úložného on-line prostoru pro automatické zálohování a sdílení, stejně jako přístup k rozsáhlé knihovně návodů, předloh, šablon, filmových témat a efektů.

Nový softwarový balík od Adobe přináší uživatelům též sadu pro sdílení. Ať už jsou to sociální sítě nebo služby pro sdílení, jako je Facebook, Flickr, YouTube, Photoshop.com nebo osobní webové stránky, uživatelé mohou sdílet svá díla přímo v rámci Elements Organizeru.

Photoshop Elements 10 dále umožňuje vývojářům vytvářet tabletové a mobilní aplikace, které spolupracují se software pomocí dodávaného API a otevírají možnosti pro interaktivitu mezi dotykovými zařízeními a Photoshop Elements.

 

Cena a dostupnost

Balík Adobe Photoshop Elements 10 a Adobe Premiere Elements 10 je k dispozici za cenu 2 790 Kč bez DPH. Samostatná verze Adobe Premiere Elements 10 stojí 1 840 Kč bez DPH, Adobe Photoshop Elements 10 také 1 840 Kč bez DPH.

Ukázková videa k Photoshop Elements a Adobe Premiere Elements jsou k dispozici na Adobe TV na adrese http://tv.adobe.com.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).