Hlavní navigace

Adobe ukončuje vývoj mobilní verze Flash Playeru

Sdílet

Podle zpravodajského serveru ZDNet již společnost Adobe nebude nadále pokračovat ve vývoji přehrávače Flash Player a zaměří své vývojářské úsilí na standard HTML5 a na mobilní aplikace. Společnost Adobe přímo sdělila: „Nadále již nebudeme adaptovat Flash Player na webové prohlížeče mobilních zařízení a operační systémy.“ Dle tvrzení serveru ZDNet společnost rozeslala svým partnerům emaily, ve kterých vyjádřila své plány upustit od vývoje technologie Flash a zaměřit se na HTML5.

Adobe již delší dobu pracuje na vývojářské aplikaci pro HTML5 a nástroji Adobe Edge, přičemž obě technologie představují přímou konkurenci právě pro Flash Player. Společnost však svou platformu hájila i v době, kdy Apple oficiálně odmítl zahrnout podporu pro Flash do svých zařízení běžících na iOS. Ukončení vývoje Flash Playeru tedy na smartphony a tablety značky Apple dopad mít nebude, ovlivnit by však situace mohla platformu Android, která v současnosti přehrávač podporuje.

Ve výsledku se nicméně nejedná o příliš překvapivou skutečnost, neboť společnost Adobe v poslední době stále více tíhla právě k HTML5 prostřednictvím animačního nástroje Edge. Adobe navíc nabízí nástroj Wallaby, který umožňuje konvertovat Flash na HTML5. Společnost dále oznámilo plánovanou restrukturalizaci, v rámci níž v následujících měsících propustí na 750 pracovníků.

Našli jste v článku chybu?