Hlavní navigace

Adobe Reader údajně škodí bezpečnosti Windows

3. 5. 2010

Sdílet

Pokud by Microsoft do Windows integroval jednoduchý prohlížeč PDF, mohlo by to prý přispět k větší bezpečnosti tohoto operačního systému.

Útočníci by totiž už nemohli využívat chyb v Readeru od Adobe. "Apple to tak dělá a Microsoft by měl jednoduchý prohlížeč PDF do svého systému integrovat také," říká Sean Sullivan, bezpečnostní poradce finského výrobce antivirového programu F-Secure.

"Chci jen zobrazovat PDF, nechci je poslouchat,  sledovat nebo spouštět JavaScript," dodává Sullivan v narážce na několik pokročilých funkcí prohlížeče Adobe. Některé z těchto funkcí, jako je třeba podpora JavaScriptu, se totiž pravidelně stávají terčem útoků hackerů. Podle bezpečnostní společnosti McAfee se počet objevených děr v PDF v minulém roce oproti roku 2008 více než osminásobně zvedl.

Například funkce /Launch, jež umožňuje PDF dokumentům spouštět přidané aplikace, je v současné době využívána nebezpečným červem, který se šíří po internetu. Sullivan proto v otevřeném dopise na blogu F-Secure americké společnosti vzkazuje, že "uživatelé jsou již těmito bezpečnostními riziky unaveni" a žádá o integraci jednoduchého PDF prohlížeče přímo do Windows. Microsoft se zatím k této výzvě nijak nevyjádřil

Zdroj: PCW

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).