Hlavní navigace

Adobe přivádí na trh Photoshop Elements 8 a Premiere Elements 8

25. 9. 2009

Sdílet

Adobe představuje Photoshop Elements 8 a Premiere Elements 8

 

Nové produkty, dostupné samostatně nebo v jednom prodejním balíčku, nabízejí softwarové řešení pro fotografie a video. Společnost Adobe v této verzi připravila pro uživatele kompletně přepracovaný Organizátor, který funguje jako multimediální centrum pro fotografie i videa s množstvím funkcí. Přímo z Organizátoru mohou uživatelé spustit program Photoshop Elements 8 a pracovat s  fotografiemi nebo otevřít program Premiere Elements 8 a použít jeho nové automatizované funkce k vytváření filmů.

Adobe Photoshop Elements 8

Nový automatický analyzátor analyzuje a označí visačkami většinu zajímavých a kvalitních fotografií a video záběrů a funkce rozeznávání lidí identifikuje osoby na fotografiích. S novými náhledy na celou obrazovku mohou uživatelé zobrazovat své fotografie a videoklipy v režimu prezentace přímo v Organizátoru a provádět úpravy fotografií nebo přidávat visačky k video záběrům v průběhu jejich přehrávání. Navíc mohou nyní uživatelé automaticky synchronizovat všechna svá média na více počítačích.

S funkcí Adobe Photomerge Exposure lze dle tvůrců aplikace vytvořit kvalitně nasvícenou fotografii ukazující veškeré detaily pomocí zkombinování více snímků stejné scény – s bleskem nebo bez blesku. Nová funkce Změnit kompozici využívá technologii z programu Adobe Photoshop CS4 a poskytuje možnost přetažením změnit velikost fotografie bez deformace klíčových objektů. Náhledy rychlých oprav zobrazují řadu automaticky upravených fotografií a umožňují uživateli, aby si sám vybral záběr s barvami, kontrastem a osvětlením, které se mu nejvíce líbí.

Pro správu médií mají uživatelé na počítačích Mac přístup ke všem funkcím programu Adobe Bridge CS4, který nabízí uspořádání s přizpůsobitelnou zobrazovací plochy a náhledy na celou obrazovku s detaily na jedno kliknutí. Rychlé nalezení fotografií usnadňují visačky s klíčovými slovy a řada voleb hledání.

Adobe Photoshop Elements 8

Program Photoshop Elements 8 pro Mac nyní obsahuje všechny možnosti úprav fotografií jako verze pro Windows. Kromě funkcí pro sloučení fotografií s různou expozicí, změny kompozice a náhledů rychlých oprav nabízí program Photoshop Elements 8 pro Mac také funkci Vyčištění scény, umožňující štětcem odmazat z řady fotografií nežádoucí prvky, například turisty nebo auta. Inteligentní štětec pomůže uživatelům  aplikovat  efekty na specifickou oblast fotografie a retušovací štětec urychlí běžné úkony úprav, jako je vybělení zubů nebo projasnění modré oblohy. Když jsou výsledky hotové a uživatelé je chtějí sdílet se svou rodinou nebo přáteli, mohou je vystavit na webu pomocí předloh pro galerie nebo osobní webové stránky, poslat e-mailem nebo vypálit na CD nebo DVD.

Program Adobe Premiere Elements 8 nabízí nové automatické možnosti práce s  videoklipy. Uživatelé mohou nechat práci na softwaru s volbami, které opraví roztřesené záběry a problémy s barvami nebo osvětlením, identifikují a odstřihnou všechny nežádoucí záběry a vyváží zvukové prvky. Uživatelé také mohou své video vylepšit aplikováním zábavných efektů. S novými schopnostmi sledování pohybu mohou uživatelé přidat grafiky, text nebo efekty (například bubliny s textem nebo rozmazání pohybem), které budou automaticky sledovat objekt na scéně. Funkce InstantMovie nabízí nová témata předloh filmů a více možností přizpůsobení. Vytvořená videa je pak možné sdílet s novými interaktivními předlohami pro online alba nebo přes YouTube, mobilní přístroje, DVD a disky Blu-ray.

Ceny a dostupnost

Software Adobe Photoshop Elements 8 a Adobe Premiere Elements 8 pro Windows je nyní dostupný na webu www.adobe.com a brzy bude k dispozici i v maloobchodní prodejní síti. Kompletní balík stojí 2 890 Kč. Oba programy Photoshop Elements 8 a Premiere Elements 8 pro Windows jsou dostupné i samostatně za 1 910Kč. V říjnu 2009 bude dostupný také program Photoshop Elements 8 pro Mac za 1 910 Kč. Ceny jsou bez DPH.

Informace o verzích v dalších jazycích, a také informace o cenách, upgradech a zásadách podpory v jiných zemích jsou dostupné na webu www.adobe.com/go/psepre_bundle. Výukové filmy k programům Photoshop Elements a Premiere Elements najdete zdarma na webu Adobe TV na adrese http://tv.adobe.com.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).