Hlavní navigace

Adobe přináší Photoshop Lightroom 4

Sdílet

Pavel Kreuziger 15. 3. 2012

Program je určen pro import, správu, vylepšování a prezentování snímků. Mezi inovace oproti předchozí verzi patří třeba nové ovládací prvky pro maximalizaci dynamického rozsahu fotoaparátů a obnovu detailů stínů a světel. Vylepšeny jsou automatické úpravy dynamického nastavení expozice, kontrastu a dalších prvků. Modul Develop využívá novou metodu zpracovávání a nabízí možnost jemných korekcí.

K dispozici je i možnost tvorby fotoknih prostřednictvím ovládacích prvků pro práci s textem, dostupných šablon i speciálního modulu Kniha. Dalším modulem je Mapa, jež umožňuje zobrazování obrázků s přiřazenou lokalizací a obsahuje ovládací prvky pro přiřazení geografického umístění k fotografii.

Lightroom disponuje nativní podporou videa s možností přehrávání, ořezávání a extrahování snímků z videoklipů. Používat můžete obsah z kompaktních fotoaparátů, digitálních zrcadlovek i smartphonů. Výsledné video lze uložit ve formátu H.264 nebo publikovat přímo na sociálních sítích.

Adobe Photoshop Lightroom 4 je k dispozici za cenu 109 eur bez DPH, případně jako upgrade z předchozí verze za 62 eur bez DPH.

Našli jste v článku chybu?