Hlavní navigace

Acronis: True Image Home 2011 konečně také v češtině

Sdílet

Čestmír Žák 16. 10. 2010

Acronis uvolňuje True Image Home 2011 - aktuální verzi svého spotřebitelského softwaru pro zálohování a obnovu v českém jazyce. Acronis True Image Home 2011 je navržen tak, aby zálohoval a obnovoval soubory, složky, e-maily, knihovny Windows 7, nebo kompletní systém uživatele. Acronis True Image Home 2011 přináší přepracované grafické uživatelské rozhraní, které je navrženo tak, aby se přizpůsobilo začátečníkům i pokročilým uživatelům. Rovněž obsahuje nové funkce, jako je „Drag and Drop“, která umožňuje přetáhnout úlohu zálohování na plochu, a tím vytvořit zástupce.

Kromě toho průvodci a funkce okamžité ochrany „One-Click protection“ navrhnou uživateli možnosti zálohování a obnovy, čímž zajistí ochranu důležitých souborů. Nová verze byla navíc optimalizována pro Windows 7. Je rovněž integrována do ovládacího panelu, takže uživatelé mohou rychleji přistupovat ke svým zálohám a aktualizacím a mohou také spouštět zálohy Acronis z hlavního panelu Windows 7.

Acronis rovněž uvádí novou verzi svého řešení Acronis True Image Home 2011 Plus Pack, které umožňuje uživatelům obnovu na odlišný hardware (jiný model či typ PC nebo notebooku), takže i když nemají k dispozici stejný náhradní hardware, přesto mohou použít zálohu.

Nové a vylepšené funkce produktu zahrnují:

•    Acronis Nonstop Backup – Každých pět minut automaticky vytváří přírůstkové zálohy. Tato funkce byla rozšířena o podporu Acronis Secure Zone, která uživatelům umožní provést obnovu ze zabezpečeného oddílu na pevném disku do jakéhokoliv bodu v čase a to i v případě, že selhal operační systém. Tato funkce je zvláště vhodná pro uživatele notebooků s jedním pevným diskem.
•    Time Explorer – Nabízí způsob, jak zobrazovat a spravovat soubory záloh z jedné obrazovky. Zálohy můžete opatřit komentářem a můžete si prohlížet snímky obrazovek, které ukazují stav pracovní plochy v okamžiku zálohování.
•    Předdefinovaná schémata zálohování – Uživatelé si mohou vybrat z různých schémat pro diskové a souborové zálohy a program si automaticky poradí se zálohami – od schématu s využitím místa, které je vhodné pro uživatele s omezenou kapacitou úložiště, až po schéma pro uživatele, kteří potřebují vyšší zabezpečení dat a systému. Kromě toho mohou uživatelé vytvořit vlastní schéma zálohování vyhovující jejich potřebám.
•    Kontrolní body – Časová osa průzkumníku záloh Acronis Backup Explorer ukazuje data aktualizací a instalací softwaru a systému Windows. Tato funkce byla rozšířena a přímo z průzkumníka Windows lze vidět, které předchozí verze souborů jsou k dispozici, a přímo je zde i obnovit.
•    Podpora USB 3.0 - Acronis True Image Home podporuje nový standard USB 3.0. U základních desek, které pracují s pevnými disky s rozhraním USB 3.0, mohou uživatelé využít vyšší rychlosti pro přenos dat, které nabízí nový standard v rychlosti běhu záloh.

Cena a dostupnost

Acronis True Image Home 2011 a Acronis True Image Home 2011 Plus Pack jsou nyní dostupné v české i anglické verzi i všech distributorů a prodejců IT.

Našli jste v článku chybu?