Hlavní navigace

Acer představuje koncept EcoDisplay

30. 3. 2009

Sdílet

Acer uvádí koncept EcoDisplay

 

Acer ve své aktuální zprávě upozorňuje na fakt, že průmyslová výroba, která představuje neobyčejně důležitou součást národních ekonomik, dnes roste na úkor spotřeby omezených přírodních zdrojů. Nejdůležitějším výzvou nového tisíciletí je podle něj proto trvalá podpora inovací bez nadměrného využívání světových zdrojů. Z toho důvodu je naprosto nutné, aby výrobci převzali odpovědnost a začali hledat nové cesty v oblasti vývoje výrobků, které by měly zanedbatelný vliv na životní prostředí, avšak současně by splňovaly potřeby uživatele a poskytovaly mu funkce a přidanou hodnotu, které potřebuje.

Společnost Acer prohlašuje, že se již vydala touto cestou - každým rokem  investuje nezanedbatelné prostředky do výzkumu a vývoje, protože věří, že je třeba hledat nová řešení, která budou inovativní a přitom šetrná k životnímu prostředí. Úsilí společnosti Acer vychází z přesvědčení, že každý průmyslový proces, který snižuje spotřebu přírodní energie a surovin, přináší úspory a tyto úspory nejen zvyšují konkurenceschopnost firmy, ale současně výrazně přispívají k ochraně světových zdrojů.

To tedy znamená, že pořízením ekologicky šetrných výrobků mohou firmy dosáhnout podstatně nižších nákladů. Energeticky úspornější zařízení však mají nejen nižší spotřebu energie, ale také mnohdy vyvíjejí méně tepla, dosahují delší životnosti a kladou nižší nároky na klimatizaci.

Společnost Acer v souvislosti s touto problematikou vyvinula novou řadu profesionálních displejů, které splňují veškeré nároky na ochranu životního prostředí.  Nové modely LCD displejů Business a Value se vyznačují energeticky úsporným provedením a využitím ekologických materiálů, navíc dle tvrzení výrobce neobsahují toxické látky. Tyto modely byly certifikovány podle nejznámějších programů, zaměřených na podporu výroby energeticky úsporných a ekologicky šetrných zařízení, jako např. Energy Star, EPEAT a TCO.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).