Hlavní navigace

Acer odloží vydání tabletů s Windows RT kvůli tabletu Surface

Sdílet

Jiří Paleček 3. 11. 2012

V rozhovoru pro Reuters to uvedl prezident Aceru Jim Wong s tím, že „kvůli tabletu Surface je Acer mnohem opatrnější". Acer se již jednou k Surface negativně vyjádřil v létě, kdy se mluvčí společnosti nechal slyšet, že Surface ublíží celému průmyslu. A nyní přichází zpráva o tom, že Acer kvůli Surface odloží vydání své řady tabletů s Windows RT.

Surface byl uveden před několika dny a recenze jsou prozatím smíšené - recenzenti většinou chválí pevnou tenkou konstrukci, odezvu, bezplatné předinstalované Office a chytrou ochranu klávesnice. Naopak kritizována je cena, neboť se očekávalo, že základní verze Surface bude stát 199 dolarů.

Podle Wonga bude Acer čekat na to, jak si Surface povede - jak jej přijmou zákazníci a jak agresivně bude Microsoft Surface propagovat. Wong poznamenal, že Asus a Lenovo měli plány na tvorbu tabletů s Windows RT v ceně 599 dolarů již dlouho před tím, než se Microsoft rozhodl vydat vlastní tablet. Microsoft samozřejmě nemusí platit licenční poplatky za Office a Windows 8 RT, takže má velkou konkurenční výhodu.

 

Zdroj: Techspot

Našli jste v článku chybu?