Hlavní navigace

Acer na trh uvede tři tablety běžící na OS Android a Windows 7

Sdílet

Jan Bednařík 25. 11. 2010

Dva z představených tabletů budou běžet na operačním systému Android, zbývající pak vsadí na Windows 7. Acer svůj rázný vstup na trh tabletů odůvodňuje statistickými údaji očekávajícími v příštím roce vysokou poptávku po těchto mobilních zařízeních ve výši až 54,8 milionů kusů.

Nejmenší z trojice tabletů poběží na OS Android. Mezi jeho základní výbavou bychom našli 7palcový multidotykový displej se slušným rozlišením 1200x800 pixelů, přední HD kameru, Wi-Fi a 3G modul nebo HDMI výstup. Po softwarové stránce jistě potěší podpora Adobe Flash Playeru 10.1. Větší, 10,1placový model (taktéž běžící na OS Android) se navíc může pochlubit hliníkovým tělem a vylepšenou technologií multitouch přinášející kvalitní herní zážitek.

Poslední z trojice tabletů bude dodáván s dokovacím zařízením, díky němuž bude možné využít fyzické klávesnice nebo rozšířené konektorové výbavy. S úhlopříčkou 10,1 palců slibuje tablet váhu nižší, než 1 kg, při tloušťce 15 mm. Jádro zařízení bude představovat platforma AMD nové generace a v základní výbavě nebude chybět Wi-Fi a 3G modul nebo přední a zadní kamera s rozlišením 1,3 MP.

Tablet s OS Windows bude k dostání již během února příštího roku, zbývající zařízení o dva měsíce později.

Našli jste v článku chybu?