Hlavní navigace

Acer Aspire 5745P - specialista na dotyky

11. 10. 2010

Sdílet

Na novince s označením Aspire 5745P zaujme černé lesklé víko s hladkými zaoblenými rohy. To je opatřeno textilním vzorem, který prostupuje lesklou povrchovou úpravou. Vícedotykové ukazovací zařízení umožňuje přetáčet displej kruhovým pohybem prstů, otáčet stránky a měnit velikost zobrazeného objektu. Plocha pro opření dlaní je opatřena povrchem z kartáčovaného kovu, na němž nejsou tolik patrné otisky prstů. Notebook navržený pro filmovou zábavu ve vysokém rozlišení je dodáván s LED panelem o úhlopříčce 15.6" a s nativním poměrem stran 16:9.

Aspire 5745P je osazen mobilními procesory Intel Core i7, i5 a i3 a až 16 GB paměti typu DDR3. Integrovaná víceformátová čtečka paměťových karet podporuje nejrozšířenější formáty paměťových karet. Technologie pro připojení k bezdrátovým i pevným sítím zahrnují podporu např. 802.11b/g/n, Acer SignalUp, Gigabit LAN a volitelný modul Bluetooth 3.0. Webovou kameru Crystal Eye s rozlišením 1280 x 1024 využijete při spojení s přáteli anebo při videokonferenci s obchodními partnery.

 

Acer Aspire 5745P

Software TouchPortal je předinstalován na všech nových zařízeních s dotykovým displejem Acer od smartphonů přes notebooky po stolní počítače typu „vše v jednom“. Výsuvné menu v dolní části obrazovky TouchPortal usnadňuje přístup k dotykovým aplikacím, k jejichž spuštění stačí přetočit dokovací lištu a přetáhnout příslušnou ikonu na obrazovku portálu.

Aplikace TouchMusic je určena k výběru, organizaci a přehrávání oblíbené hudby.  Vícedotykovými ovládacími prvky  v aplikaci TouchPhoto otočíte fotografie, zvětšíte je nebo zmenšíte anebo se jimi můžete jen tak probírat. TouchPhoto využijete i v případě, že chcete ukázat rodinným příslušníkům a přátelům svoje snímky v sítích Flickr a Facebook.

TouchVideo přehrává nejen filmy na discích Blu-ray či DVD a domácí videa, ale i klipy z portálů YouTube a Facebook a také umožňuje na ně posílat vlastní videa. TouchBrowser nabízí prohlížení internetových stránek pohybem prstů a využívá velké záložky, které zobrazí náhled vašich oblíbených webových stránek.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).