Hlavní navigace

Altos easyStore M2 - malý souborový server od Aceru

6. 10. 2009

Sdílet

Acer Altos easyStore M2


Jedná se o nový souborový server s velkou kapacitou, který je založen na platformě Atom s procesorem Intel Atom 230  a  2GB paměti unbuffered DDR2 800 MHz. Ke svému běhu využívá operační systém Linux Kernel 2.6. Čtyři pevné disky s možností výměny za provozu s celkovou kapacitou 6TB splňují v dané cílové skupině nároky na ukládání dat.

Acer Altos easyStore M2

Server Altos easyStore M2 je vybaven úložným systémem založeným na protokolu TCP/IP, který usnadňuje přenášení dat prostřednictvím intranetu a jejich správu na velké vzdálenosti. SAN Disk manager umožňuje nastavit klientský software a automaticky přiřadit virtuální disk klientům s výlučnými právy ke čtení a zápisu. Rovněž zjednodušuje správu disku pro ukládání dat i přidávání a mazání ukládacích serverů, změnu nastavení protokolů a zobrazení vlastností.

Altos easyStore M2 zajišťuje ochranu dat  prostřednictvím RAID, který podporuje režimy Linear, Standard 0, 1, 5, 5 + spare a 10. Klient FileSafe Express provádí automatické zálohování souborů s možností vlastního nastavení. Intuitivní rozhraní FileSafe Express umožňuje uživatelům vybírat soubory pro zálohování, nabízí vyvolání zálohovaných souborů, zobrazuje průběh zálohování a informace, monitoruje využití kapacity a zobrazuje ji v grafické formě. Altos easyStore M2 rovněž podporuje služby NAS a SCSI.

Gigabitový Ethernet slouží pro rychlý přenos dat a snadné ovládání; čtyři pevné disky s možností výměny za provozu umožňují výměnu bez vypnutí serveru, zatímco rozhraní eSata a čtyři porty USB 2.0 umožňují rozšíření.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).