Hlavní navigace

9 nejúspěšnějších a nejinovativnějších projektů společnosti Google - 2. díl

Sdílet

Kristin Burnham 9. 7. 2012

Dnes se najde opravdu málokdo, jenž by nevyužíval některou ze služeb Googlu. Pomineme-li vyhledávač, Google v posledních letech představil celou řadu zajímavých projektů.

 

5) Android, 2007

V roce 2005 Google zakoupil nepříliš známou společnost Android, jež pracovala na mobilním operačním systému. O dva roky později společně se založením konsorcia Open Handset Alliance představil Google světu operační systém Android založený na linuxovém jádře 2.6. Dnes Android představuje jeden z vůdčích mobilních operačních systémů.

google android

 

6) Google Street View

Google Street View byl spuštěn v roce 2007 jako nová vlastnost mapového sytému Google Maps a Google Earth, jež uživatelům nabízí interaktivní procházky po zmapovaných částech především měst a silničních úseků.

Fotografie, z nichž jsou panoramatické pohledy seskládány, jsou pořizovány automobily, jež na střechách vezou zařízení snímající okolí. Oblasti, které nejsou automobily dostupné, pak Google snímá za pomocí speciálních tříkolek či sněžných skútrů.

Před dvěma týdny jsme vás informovali o významném rozšíření pokrytí české republiky službou Street View:

google street view

7) Google Goggles, 2009

V roce 2009 Google představil mobilní aplikaci Google Goggles, která na základě rozpoznání obrazu vyhledá relevantní informace, ať už se jedná o komerční produkt, známou osobu, přírodní scenérii či architekturu. Kromě toho umí rozpoznávat QR kódy, převést a přeložit vyfocený text a další.

Google Goggles

 

Pokračování článku naleznete na našem sesterském magazínu CIO Business World.


Čtěte dále: Produkty Googlu hýbou světem, podívejte se na 9 nejinovativnějších projektů


 

Zdroj: CIO.com

Našli jste v článku chybu?