Hlavní navigace

3D zážitek bez brýlí. Toshiba představuje notebook Qosmio F750

Sdílet

Melanie Pinola 6. 7. 2011

Stejně jako model Qosmio T851/D8CR, jenž japonská společnost Toshiba představila v dubnu letošního roku, je i nový notebook F750 schopný simultánního zobrazení 2D a 3D obrazu na 15,6palcovém displeji. Podle prvních recenzí, jež se začínají objevovat na zahraničních webech, 3D zobrazení bez speciálních brýlí opravdu funguje.

Použitá zobrazovací technologie je principiálně založena na rozdělení obrazu do dvou perspektiv, přičemž levé a pravé oko přijímá pouze jednu z nich. Daní za absenci brýlí je ovšem fakt, že zatím není možné 3D efekt navodit pro více pozorovatelů současně, neboť je třeba, aby webkamera snímala pozici očí uživatele. Podle technologického zpravodajského webu Zdnet je sledování pozice a pohybu očí velmi přesné a rychle reaguje na změny.

Notebook Qosmio F750 je podle očekávání navržen speciálně jako zařízení pro multimédia. Disponuje full HD displejem, grafickou kartou Nvidia GeForce GT 540M, Blu-Ray vypalovací mechanikou a reproduktory Harman Kardon. Notebook je dále vybaven 6GB operační pamětí a procesorem Intel Core i7 druhé generace.

Našli jste v článku chybu?