Hlavní navigace

15. narozeniny Hotmailu ve znamení rychlosti a nových funkcí

8. 7. 2011

Sdílet

„Hotmail se od roku 1996 vyvinul z klasického e-mailu na internetu po centrum online služeb a agregátor sociálních sítí. Uživatelé dnes mohou prostřednictvím jediného účtu třeba pracovat s kalendářem i kontakty, chatovat s ostatními, využívat webové kancelářské aplikace a webové úložiště nebo vše pohodlně synchronizovat se svým mobilním telefonem. A další novinky jsou na cestě,“ uvedl v tiskovém prohlášení Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.

Mezi novinky ohlášené u příležitosti patnáctých narozenin Hotmailu patří zrychlení odezvy systému, o kterém blíže informoval sesterský magazín CIO Business World, a dvě úpravy kalendáře, které zatím mohou testovat vybraní uživatelé. První z těchto úprav přidá do levého panelu prostředí e-mailu minikalendář, kde budou moci uživatelé vidět nadcházející události a rychle přejít na vybrané datum. Druhou úpravou je přidání funkce „go to“, která umožní rychle přejít na e-maily došlé pouze k nějakému konkrétnímu datu nebo jen od konkrétního uživatele. Více podrobností o těchto novinkách můžete nalézt na blogu Windows Live.

Nejčerstvějším vylepšením, které je uživatelům služby k dispozici od včerejšího večera, je možnost pracovat ve více lidech současně na jediném textovém dokumentu. Stačí mít dokument uložen na webovém úložišti SkyDrive a k úpravě použít webovou aplikaci Word Web App.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).