Hlavní navigace

12,5palcový IdeaPad U260 od Lenova

Sdílet

Pavel Kreuziger 15. 12. 2010

IdeaPad U260 zaujme monolitickým rámem z  hořčíko-duralové slitiny, která jej podle výrobce činí odolnějším a zároveň tenčím a lehčím. Vnější kryt s jednodílným designem bez přerušení bylo možné vytvořit díky technologii vstřikování plastů. Jeho černou kůží potažené opěrky jsou měkké na dotek, poskytují uživatelům pohodlí i oporu a zároveň dávají notebooku stylový vzhled. Výrazným dojmem působí také hladký skleněný touchpad s matným leptáním. U260 je k dispozici v hnědé „moka“ nebo oranžové barvě „clementine“.

Novinka váží méně než 1,4 kg a je tenká něco málo přes 18 mm. Uživatelé dostanou k dispozici procesory Intel Core i5 (ale i výkonnostně nižší varianty), dlouhou životnost baterie, až 320GB pevný disk nebo až 128 GB SSD úložiště. Operační paměť může mít kapacitu až 4 GB.

K dalším funkcím U260 patří klávesnice s technologií Intel Advanced Cooling, která umožňuje počítač lépe chladit a zároveň je odolná proti polití. Čidla okolního světla pomáhají chránit oči uživatelů tím, že automaticky upravují jas displeje podle aktuálních světelných podmínek. Lenovo Active Protection System, který funguje jako „airbag“ pro pevný disk, chrání data uložená v notebooku v případě pádu nebo otřesu. Ti, kteří hledají zábavu a multimediální funkce, si na U260 vychutnají prostorový zvuk reproduktorů Dolby Advanced Audio, HDMI výstup pro streamování HD obsahu na HDTV a integrovanou web kameru pro Skype a videohovory. U260 přichází na trh se systémem Microsoft Windows 7 Home Premium.

Lenovo IdeaPad U260 bude k dispozici na českém trhu od konce prosince 2010 a jeho cena začne na 19 990 Kč s DPH.

Našli jste v článku chybu?